Tragikomisch muziektheater
De kopzorgen van Nochem & Van Oers om het NU
Marc Nochem en Bram van Oers hebben tijdens de coronatijd een nieuwe voorstelling gemaakt over het ‘NU’. “Tegen beter weten in”, zeggen ze zelf…
De voorstelling wordt nog even uitgesteld, maar staat in ieder geval op 23 januari op de presentatiedag voor seizoen 2023-2024! We spreken alvast met Marc Nochem over het maakproces en de thema’s van de voorstelling.
Jullie hebben een nieuwe voorstelling gemaakt! Vertel.
“Tegen beter weten in zijn we in coronatijd toch begonnen aan een nieuw stuk, gewoon omdat we er ontzettend veel zin in hadden! We hadden het geluk dat we voor ‘NU’ in Theater het Pakhuis in Hoorn, dat vorige zomer niet gebruikt werd, mochten repeteren tot we een ons wogen. Met onze manier van repeteren is dat een ontzettende luxe.”
Hoe zien jullie repetities eruit?
“De basis van waaruit Bram en ik werken is: een lege vloer met een paar muziekinstrumenten. We hebben telkens het voornemen niet te veel decor en rekwisieten te gebruiken. Toch loopt het altijd anders. Dat is wat er gebeurt in ons repetitieproces. Het is enorm intensief! We sluiten onszelf op in een lokaal of theater, we werken meestal niet met bestaande verhalen en maken van tevoren geen keuzes over de vorm van het stuk. Natuurlijk verzinnen we er telkens weer wat bij en nog wat bij en staat uiteindelijk het hele podium volgebouwd. We kunnen nog net zonder bus om ons decor te verplaatsen. Maar de voorstelling is de baas! Als iets het beste idee is, dan is het het beste idee. We verzinnen dan wel een manier om het uit te voeren.”
Wat was het nieuwe idee dat jullie voor ‘NU’ niet konden laten liggen?
“Om een camera te gebruiken in de voorstelling… Dat heeft ons behoorlijk wat kopzorgen gegeven! Niet alleen vanwege de technische kennis die we al repeterend hebben moeten opdoen, maar ook omdat we dankzij die camera op een hele andere manier moeten nadenken over rust inbouwen, timing, speelritme. Theater en beeldschermen zijn natuurlijk allebei visueel, maar de aandacht van het publiek werkt anders met een camerabeeld. Nu hebben we het spel waarin de camera geïntegreerd is, eindelijk goed onder de knie!”
Werken jullie altijd met z’n twee?
“Ja, eigenlijk wel. We vragen er alleen een regisseur bij. Die moet echt iets van muziektheater weten. We hebben gewerkt met Saskia Mees, een ontzettend bevlogen, intuïtieve theatermaker, en Eva Bouwknecht die ook supergoed is. Verder doen we alles zelf: productie, tekst, verhaal, vorm, techniek, muziek. Nu is ons soort theatermaken vanwege het hoge tempo ook niet zo geschikt voor, bijvoorbeeld, heel uitgebreide kostuums. Dat wordt al snel onhandig. Dus we werken met heel minimale middelen: een schooljuf wordt een blonde pruik, een boze buurman een dikke bril. Dat werkt voor kinderen heel goed. Bram en ik spelen in ‘NU’ met z’n twee twaalf personages en die kun je prima herkennen. Bij theatergroep THINK, waar ik ook speel, gebruiken we zelfs helemaal niets behalve spel. Daar kun je zeven dwergen zo spelen dat je ze echt niet door de war haalt.”
Het klinkt wel heel spannend allemaal, wil je wat meer vertellen over ‘NU’?
“’NU’ gaat over nu, vroeger en later, over wanneer nu later wordt, wanneer vroeger nu wordt, en meer van zulke filosofische vragen. Van de vorige voorstelling hebben we geleerd dat zoiets niet genoeg is, dat je daar een extra laag aan moet toevoegen. ‘Het Vlindereffect’ gaat over chaostheorie. Onze regisseur zei: ‘dat is een leuke gimmick, maar hoe raakt het kinderen?’ Daarom hebben we in ‘Het Vlindereffect’ een verhaal verwerkt over omgaan met consequenties. Een jongetje voelt zich schuldig over een kettingreactie die hij veroorzaakt in zijn straat. Dat hebben we bij ‘NU’ ook gedaan. Het onderliggende verhaal gaat over een jongetje dat niet goed kan omgaan met zijn boosheid en daarbij geholpen moet worden. En ook afscheid leren nemen zit erin. Voorstellingen beginnen wel altijd met zo’n idee waar we ‘aan’ van gaan, dat ons fascineert. Daarmee proberen we kinderen te raken.”
Nog beter op de hoogte blijven van ons laatste nieuws?
Kom luisteren naar @jasperzelf met liedjes uit zijn splinternieuwe voorstelling `Mijn grote zus is irritant`.
Ga mee op avontuur naar het Noorderlicht en kaboutersporen met Efrem Stein in Zwierezwaai! ❄️🧙♂️
Hallo..? Ja! De Presentatiedag! 🤩
In Schildpadeiland, de nieuwe voorstelling van Onder het Buro - TG Griot, komt de Zuid-Amerikaanse verteltraditie tot leven, met minimale middelen maar maximale verbeeldingskracht. Schildpadeiland is een kleurrijke en vrolijke middenzaalvoorstelling die jong en oud betovert.🐢
@bramvanbeusekom nodigt jullie uit!
@neverl1ke nodigt je uit om te komen kijken naar BALBALLOONA!
Vol avontuur! 🤸♂️ Het thema van de Kinderboekenweek 2025 nodigt uit tot fantasie, spanning en ontdekkingen. Voor de kleinsten is er Vleertje Muis Voorleesavonturen (3+), en voor de stoere avonturiers De T-Rex Tirade (6+)! 🌟 Bekijk ons volledige aanbod op de website.
Als je de boel maar draait, kantelt, versnelt, vertraagt, in meerdere stukken breekt, husselt en weer aan elkaar vastlijmt, ontstaat er iets nieuws. En iets nieuws is de basis van het leven. En de basis van het leven is een beat. Een beat plus recyclen is hiphop. Dus hiphop is het leven.📻🎶
@jasperzelf nodigt jullie uit! 🎶
Op zoek naar een voorstelling voor de middenzaal? 🎭 Duik (6+) en Herman, we have een probleem (6+) nemen kinderen mee op een spannend avontuur vol humor en fantasie. Ontdek al onze avontuurlijke voorstellingen op onze website!
Vol avontuur op school! 🤩
Dubbele première alert! 🍾✨ Aanstaande zondag staan twee premières in de planning! @dolfijnmetbenen steelt om 11.00 uur de show in @theaterwalhalla met Het verhaal van prinsesje Reutemeteut en de onbedwingbare wirwar (6+)👸 En @theateroortwolk met Ik niet op jou (9+) om 15:00 in @natlab.eindhoven. Wie komt er kijken?! 🤩 #premiere #toitoitoi #jeugdtheater
We staan weer aan het begin van het seizoen en wij zijn ernorm enthousiast, want er staat weer heél veel leuks in de planning! 🥳Deze periode staat in het teken van boekingsdagen, try-outs, premières en natuurlijk de presentatiedagen! Ons aanbod zit weer vol met nieuwe sprankelende en avontuurlijke voorstellingen. Nieuw werk van vertrouwde gezichten en bijzondere voorstellingen van níeuwe makers! Benieuwd naar het nieuwe aanbod? Bewonder het live op de presentatiedagen op dinsdag 14 oktober in Theater Walhalla (Rotterdam) en maandag 19 januari in de Agnietenhof (Tiel). Ben je er🐝? Meld je aan via de website! #presentatiedag #jeugdtheater #nieuwseizoen #avontuurlijktheater
Wat een prachtige recensie voor Knisper van @petite.klassiek!🎶
Premières, premières, premières! 🍾 De periode van staande ovaties en champagne is weer aangebroken en wij kunnen niet wachten tot we weer het theater in mogen. Vrijdag 12 september begint het feest in Eindhoven, om 19.30 uur in het @Parktheater. @Wildparkzone gaat in première met hun voorstelling: Ik heb ik heb wat jij niet hebt (10+). Ben jij er ook bij?! #premieretijd #champagne #staandeovaties #jeugdtheater
Het nieuwe seizoen is weer begonnen, en dat betekent … GLOEDNIEUW AANBOD! 🤩 Het spiksplinternieuwe aanbod voor seizoen 2026/2027 ligt voor 1 oktober op jullie `buro`. We werken momenteel hard aan het vullen van de website, dus hou onze website en socials in de gaten voor de meest actuele informatie!🚀
Klassieke muziek voor de allerkleinsten? Jazeker!🎻🎶🎼
Thenera en Esmée, a.k.a. @degestamptemeisjes, maken grappige voorstellingen over serieuze onderwerpen, altijd vanuit eigen verhalen en ervaringen. Door een combinatie van humor en kwetsbaarheid maakt dit sprankelende duo moeilijke onderwerpen bespreekbaar. Snelle scènes, dikke beats, flitsende dansjes en onverwachte wendingen omschrijven de Gestampte Meisjes-stijl het beste. 💥🎶
Wat een mooie reactie op Vlieg eens Vlug!👨🌾
Klassiek Uitgelicht!🎶🎻
Samen schitteren in een eigen theatervoorstelling?🎭
Peter zonder Wolf (4+) is geen klassiek sprookje, maar een avontuur door een flat vol mysterieuze buren. Wie spreekt de waarheid? En waar is eend Habib gebleven? Peter stuitert van de ene verrassende situatie naar de andere, terwijl Prokofievs herkenbare muziek in een modern jasje door het verhaal klinkt.
Jasper zingt over alles wat kinderen écht bezighoudt: over verplichte verjaardagszoenen (ieuw!), over `nee` zeggen, schermtijd, vieze woorden die rijmen op stoep en grote zussen die superirritant zijn... maar je toch redden als het erop aankomt. 💛
Zijn liedjes zijn grappig, ontroerend en hebben altijd een dubbele bodem. Echte kleinkunst en cabaret voor achtplussers, waar je al bij het eerste liedje mee zingt!
Ben je erbij op dinsdag 14 oktober?🎉
#kleinkunst #cabaret #nieuw #presentatiedag #jeugdtheater
Verlegen Benjamin leert dat bijzonder zijn en durven stralen soms spannend is… maar met Nisse, de ondeugende kabouter met zijn rode puntmuts, wordt alles een magische droom vol humor, vrolijke chaos en een tikkeltje spanning.
Beleef deze eigenzinnige voorstelling over fantasie, innerlijke groei en durven jezelf zijn tijdens de presentatiedag op dinsdag 14 oktober!
#zwierezwaai #presentatiedag #jeugdtheater #Noorwegen #avontuur #fantasie #pitch
Dinsdag 14 oktober is het zo ver. Dan maken wij @theaterwalhalla onveilig met een hele dag vol avontuurlijke en inspirerende voorstellingen.
Suus van @dolfijnmetbenen nodigt jullie van harte uit om erbij te zijn. Hun nieuwe voorstelling `Het verhaal van prinsesje reutemeteut en de onbedwingbare wirwar` is een HILARISCHE (6+) voorstelling die je niet mag missen! 😂
#presentatiedag #jeugdtheater #impresariaat #komtdatzien
#impresariaat #jeugdtheater #cultuureducatie #middenzaal #nieuw
Ton de kat springt dit keer… zo de zee in! Maar of de vissen daar nou zo blij mee zijn? Zonder schubben, met zoveel haar en dan ook nog die scherpe klauwen… dat vinden ze maar vreemd.
In Katton der water (3+) beleef je een avontuurlijke, humoristische en fantasierijke mimevoorstelling vol spanning, slapstick en verbeelding. Zal Ton de vissen redden en leren dat anders zijn misschien juist zijn kracht is?😸🌊
Kom het ontdekken op de presentatiedag, dinsdag 14 oktober in @theaterwalhalla!
#kattononderwater #presentatiedag #jeugdtheater #mime #avontuur #nieuw
Op dinsdag 14 oktober tijdens de presentatiedag in @theaterwalhalla zie je drie dansers en een berg ballonnen die samen een kleurrijke reis maken vol beweging, humor en emotie. 🎈✨
Een vrolijke, speelse voorstelling die jong én oud betovert. Mis dit dansfeest niet en meld je aan via onze website!
#presentatiedag #jeugdtheater #dans #balballoona #kleur #jeugdtheater
#kinderboekenweek #volavontuur #avontuurlijktheater #jeugdtheater
In De Hermannen Non-stop Hip-hop RAP-a-ratieshop, proberen @de_hermannen het beste te maken van hun nieuwe en vreemde situatie. Een bonte verzameling personages passeert de revue, allemaal op zoek naar een thuis. Perfect voor de middenzaal en het hele gezin!
#impresariaat #jeugdtheater #cultuuredcatie #nieuw #middenzaal
Op dinsdag 14 oktober is het zover: de Presentatiedag in @theaterwalhalla. Een dag boordevol avontuurlijke en inspirerende voorstellingen!
Meld je snel aan via onze website en laat je verrassen door ons sprankelende aanbod… een legend als Jasper Smit wil je natuurlijk niet missen!🎉
#presentatiedag #theater #jeugdtheater #inspiratie
📸Erik Franssen - Duik
#cultuureducatie #impresariaat #volavontuur #kinderboekenweek #jeugdtheater
Tijdens de Kinderboekenweek bieden wij voorstellingen en dagprojecten waarmee kinderen spannende verhalen ontdekken, avontuurlijk jeugdtheater beleven en samen hun eigen voorstelling maken. 🎭✨ Bekijk ons aanbod op de website en maak er een onvergetelijk avontuur van!
📸 Linde Dorenbos
#impresariaat #kinderboekenweek #volavontuur #dagprojecten #jeugdtheater #cultuureducatie
"In een fijne zachte sfeer klinken prachtige beroemde klassieke melodieën, gespeeld door harpiste Petra Rosa en zangeres Bibi van den Dijck. En niet alleen de oren worden geprikkeld. Er is ook van alles te zien en te ervaren…" - Janneke Nijenhuis
#jeugdtheater #klassiekemuziek #muziek #concert #magie #theater
#nieuw #impresariaat #jeugdtheater #cultuureduactie #theaterseizoen
Of je nu heerlijk wil wegdromen bij zachte harpmuziek in Knisper (0+) van @petite.klassiek, een muzikale wereldreis wil maken met @krulmuziek in REIS! (2+) of samen met @markvanvliettheater op avontuur gaat in Peter zonder wolf (4+), het kan allemaal. Bij Buro Bannink vinden we dat klassieke muziek juist ontzettend leuk en toegankelijk is voor jonge kinderen.😊
📸Froukje Klop
#burobannink #impresariaat #jeugdtheater #cultuureducatie #klassiek #markvanvliet #krulmuziek #petiteklassiek
Hun kenmerkende stijl komt ook terug in hun jeugdvoorstelling BANG! (12+), waarin ze het jonge publiek weten te raken en hun grootste angsten onder ogen durven te komen.😱
📸Mark David
#burobannink #theater #cultuur #jongeren #impresariaat #cultuureducatie #jeugdtheater #jongerentheater
"Wat een leuke, speelse en grappige voorstelling! In Vlieg eens Vlug maakt Bram op een leerzame manier gebruik van taal, niet te moeilijke woorden en veel herhaling, hierdoor zingen de kinderen de liedjes zo mee. Hopelijk kunnen we vlieg-eens-vlug, nog eens naar Bram terug!" - Nadia van der Kaaij
#jeugdtheater #theater #recensie #kindertheater
Knisper (0+) van @petite.klassiek is een dromerig concert vol klassieke klanken speciaal voor de allerkleinsten. Harp, zang, zachte geluidjes en visuele prikkels maken dit een feestje voor alle zintuigen.
📸Marrit Schuddebeurs
#burobannink #jeagdtheater #cultuureduactie #klassiek #impresariaat
Met onze dagprojecten maken alle klassen samen in één dag een eigen theatervoorstelling. 🌟 Een onvergetelijke ervaring waarin creativiteit en samenwerking voorop staan! Meer weten? Neem snel een kijkje op onze website!
#impresariaat #jeugdtheater #dagproject #cultuureducatie #theatereducatie
📸Froukje Klop
#burobannink #impresariaat #jeugdtheater #cultuureducatie #theatereducatie #klassiek