Makers van Buro Bannink ook thuis te beluisteren
Luister naar onze makers op Spotify!
Na de voorstelling thuis nog even nagenieten? Dat kan! Onze muzikale makers zetten regelmatig hun liedjes online, zodat je thuis kunt luisteren en misschien wel meezingen. Deze drie kun je makkelijk opzetten op Spotify!
Krulmuziek: Klassiek voor kleintjes
Klassieke muziek voor de allerkleinsten – nu ook thuis! Krulmuziek heeft onlangs haar nieuwste album ‘Ba-Boem!’ uitgebracht. Net als in hun voorstellingen spelen muzikanten bekende liedjes en melodieën, waardoor peuters en kleuters op een leuke manier kennis kunnen maken met klassieke muziek. We gaan van Hoedje van papier naar de Flamenco en andere klassiekers, dus doe lekker mee thuis of op school.
Jeroen Schipper: Meezingers
De albums van Jeroen Schipper zijn populair bij kinderen én hun ouders, dus natuurlijk moeten die ook op Spotify. We horen vaak terug van leraren en ouders dat ze opgelucht zijn dat Jeroens aanstekelijke liedjes gedraaid worden in plaats van eindeloos K3. Zijn liedjes gaan over alles. Over chocokrokodillen, operapiraten en na-papegaaien, met catchy muziek en teksten die je na één keer luisteren al kunt meezingen. Dus zet hem op in de klas, in de huiskamer of in de auto onderweg en zingen maar!
Jasper Smit: Kleinkunst voor kinderen
Kleinkunst voor kinderen! Met een piano en een gitaar brengt Jasper Smit liedjes met herkenbare thema’s voor kinderen. Over niet iedereen willen zoenen op verjaardagen, over doen alsof je slaapt zodat papa je in bed gaat leggen, over bang zijn dat niemand op je feestje komt… Net als bij volwassen kleinkunst zijn de teksten scherp en grappig, omdat ze de vinger op de zere plek leggen.
En als je toch aan het luisteren bent: beluister ook onze podcast Bakkie bij Bannink! Deze vind je niet alleen op Spotify, maar ook op alle andere podcast-apps. Luister o.a. ons gesprek met Krulmuziek!
Nog beter op de hoogte blijven van ons laatste nieuws?
Susanne Roos neemt je mee op avontuur in Vleertje Muis. In deze interactieve voorleesvoorstelling brengt @susanneroos haar eigen prentenboeken tot leven. Samen met Uil, Egel, Pad en Vos beleeft Vleertje grappige en verrassende avonturen bekeken vanuit een nét iets ander perspectief. 🦇
UITNODIGING VOOR MIDDELBARE SCHOLEN
Kenners kwamen kijken naar `Duik` van @jansenendeboer, een bruisende voorstelling over het overwinnen van angsten. Dank aan @scenesnl voor de mooie recensie! 🐠🏊🛟
Hooggeëerd publiek!🎪
Kerst is in gevaar! 🦆🎄
@bramvanbeusekom nodigt jullie uit!
Ayla & Willemijn van @onderhetburo nodigen je uit! ✨
Kom kijken naar Tuinbazen van @dender_cartoontheater op maandag 19 januari! 🧑🌾
Non-stop Hip-hop met de Hermannen! 🎤
Op onze presentatiedag op maandag 19 januari presenteert @raafmuziektheater hun nieuwe voorstelling `Jij mag alles zijn`. Een ontroerende, grappige en muzikale 7+ voorstelling over hoe ingewikkeld grote mensen kunnen zijn, en hoe je daar als kind je weg in probeert te vinden. Naar het gelijknamige boek van @grietopdebeeck. 📚
Toetie, de nieuwsgierige kwartnoot die uit de toon viel, gaat op avontuur en ontdekt hoe belangrijk samenwerken en elkaars unieke kwaliteiten omarmen is.
Op avontuur met verhalen 📚
Op 20 juli in De Witte Long en op 27 november in de @garenspinnerij in Gouda speelde @theaterpopidou de voorstelling Het ministerie van inwendige zaken voor een betrokken publiek van ervaringsdeskundigen, ouders en professionals uit de zorg en het onderwijs. Na afloop volgde een waardevol nagesprek met een psycholoog en een ervaringsdeskundige, onder begeleiding van Maartje Wikkerink.
@tappin.it.collective was onlangs te zien bij @npocultuur! 🩰
Suus, Bas, Cristel en Lennert van @dolfijnmetbenen maken jeugdtheater voor volwassenen met muzikale, hilarische voorstellingen die alle kanten op schieten. Van de pot gerukt, soms chaotisch, maar altijd vol glitter, schaduw en herkenbare thema`s.
Op maandag 19 januari is @tappin.it.collective te zien met hun nieuwe voorstelling `Zoolzoekers`
Gelukkig Nieuwjaar!🎆
Kenners kwamen kijken! Dit keer naar `Ik niet op jou` van @theateroortwolk. Een sprankelende mythe over het gebroken hart.💔
In het Paleis van spic en span is alles brandschoon en er is geen stofje te bekennen. Nou ja, geen stofje… Er is één slaapkamer in het hele paleis waar het iets minder opgeruimd is… het afstotelijke stinkhol van Prinsesje Reutemeteut.🤢
Even vakantie! 🎄
Hieperdepiep! Een operafeest voor iedereen vanaf 4 jaar
Met muziek, spel en de betoverende illustraties van @aniekbartels is dit een voorstelling om in mee te doen, te luisteren en te verwonderen.
Durf jij de wereld eens op z`n kop te bekijken?
Lees het nieuwsitem op onze website
➡️Op avontuur met verhalen https://www.burobannink.nl/op-avontuur-met-verhalen/?utm_campaign=coschedule&utm_source=instagram&utm_medium=burobannink&utm_content=Op%20avontuur%20met%20verhalen
#cultuureducatie #jeugdtheater #boeken #voorleesavonturen #opavontuur
Op 19 en 20 maart speelt @theaterpopidou Het Ministerie van Inwendige Zaken in de @garenspinnerij in Gouda. Een theatrale 10+ trip met acteurs, poppen, muziek en live projecties over de invloed van social media op jongeren. Hoeveel likes heb ik? Ben ik cool? Na afloop is er een nagesprek met een psycholoog en een ervaringsdeskundige.
Aanmelden: info@popidou.nl
#jeugdtheater #cultuureducatie #socialmedia #poppentheater
"Duik is een muzikale beeldende voorstelling over iets doen wat je eigenlijk niet durft. Jeugdtheatergezelschap Jansen&deBoer heeft het zwembad gekozen als de ideale locatie voor verschillende personages om hun angsten onder ogen te zien en uiteindelijk te overwinnen. Door een even efficiënt als verrassend decor (Lidwien van Kempen) bewegen zij zich zwemmend, duikend, drijvend en bibberend."
Lees de recensie op onze website!
➡️Kenners kwamen kijken! https://www.burobannink.nl/kenners-kwamen-kijken-3/?utm_campaign=coschedule&utm_source=instagram&utm_medium=burobannink&utm_content=Kenners%20kwamen%20kijken%21
#angst #overwinnen #jeugdtheater #duik #kenners
@theatergroeheerotto komt wederom met een intieme en verrassende voorstelling voor de middenzaal. Geschikt voor alle acrobaten, clowns en andere artiesten (in spe) van 4 tot 104 jaar. Dus, licht uit en spot aan! Welkom in de piste!
Zirkøes Fañtaztikå is een fysieke, muzikale en humoristische voorstelling over missen. Van iets dat je kwijt bent tot het gemis van je moeder.🎠🎟️
📸Linde Dorenbos
#middenzaal #circus #jeugdtheater #muziek #cultuureducatie #cultuureducatie
Peter woont in een grijze flat samen met zijn loopeend Habib. Alles is klaar voor het kerstdiner, behalve één klein detail: Habib is verdwenen. En zonder eend… geen kerst. Zou iemand een eend op het menu hebben staan voor het kerstdiner?
Wat volgt is een dolle zoektocht langs Peters eigenaardige buren: een kokende kattendame, een vogelvanger met zeldzame vogels en een bloedfanatieke gamer. Zouden zij de eend voor het kerstdiner willen? Maar al snel wijzen ze allemaal dezelfde verdachte aan: de Wolf. Want ja, in sprookjes is dat toch altijd zo?
Maar niets blijkt wat het lijkt. Terwijl Peter van avontuur naar avontuur stuitert, ontvouwt zich een winterse familievoorstelling vol humor, muziek, slapstick en live interactie, waarin zelfs kerst niet vanzelfsprekend is.
De voorstelling Peter zonder wolf is speciaal voor de feestdagen in een winters jasje gestoken.☃️
Lees het interview met @markvanvliettheater op onze website. Link in bio:
➡️Peter zonder kerst
#kerst #peterzonderkerst #klassiek #jeugdtheater #cultuureducatie
Ton de kat springt dit keer… zo de zee in! Maar of de vissen daar nou zo blij mee zijn? Zonder schubben, met zoveel haar en dan ook nog die scherpe klauwen… dat vinden ze maar vreemd.
In Katton der water (3+) beleef je een avontuurlijke, humoristische en fantasierijke mimevoorstelling vol spanning, slapstick en verbeelding. Zal Ton de vissen redden en leren dat anders zijn misschien juist zijn kracht is?😸🌊
Kom proeven op de presentatiedag, maandag 19 januari in @agnietenhof
#kattononderwater #presentatiedag #jeugdtheater #mime #avontuur #nieuw
Op maandag 19 januari tijdens de presentatiedag in @agientenhof in Tiel zie je de nieuwe voorstelling Bens Boot van Ayla & Willemijn.
Gebaseerd op het bekroonde boek van Pieter Koolwijk is dit een muzikale familievoorstelling (4+) over rouw, troost en de vrijheid om je eigen pad te volgen. Met grotesk spel, fysiek theater en livemuziek (waar zelfs het publiek deel van uitmaakt!) ontstaat een gelaagde en ontroerende voorstelling die raakt én verbindt. 🎶💛
Mis dit bijzondere avontuur niet en meld je aan via onze website!
#presentatiedag #jeugdtheater #onderhetburo #bensboot #familietheater
Twee vrienden, één tuin en alles groen, strak gesnoeid en heerlijk overzichtelijk. Zoals altijd steken ze de BBQ aan, klappen de tuinstoelen uit en genieten van het gazonnetje… tot BAM, BOEM, TOK! Een kip met al haar spullen woont plots achter de schutting en zorgt voor een knotsgekke botsing met de Tuinbazen. 🐔💥
Met livemuziek, fysiek spel en cartoons die ter plekke worden getekend, verandert het gazon in een absurd slagveld. Strakgemaaide vooroordelen worden uitgedaagd en als de kip een nest blijkt te hebben, moet één van de Tuinbazen zijn hart volgen ondanks zijn schuttingschaamte. ❤️
Tuinbazen is een muzikale, beeldende en absurd grappige familievoorstelling (4+) over de angst voor het onbekende en het lef om tóch over de schutting te kijken.
Meld je aan voor de presentatiedag op 19 januari in het @agnietenhof in Tiel!
➡️Link in bio
#Tuinbazen #jeugdtheater #presentatiedag #tok #proeve
Wat doe je als je uit je vertrouwde groove wordt gehaald en de beat even kwijt bent? 🤔
In hun grote gele container midden op een kale vlakte laten De Hermannen zien dat je van chaos iets nieuws kunt maken. Draai, kantel, versnelt, vertraag, breek en lijm weer aan elkaar: zo ontstaat hiphop, en zo ontstaat leven. 💥
In dit theatrale spektakel proberen de Hermannen het beste te maken van hun nieuwe en vreemde situatie. Een bonte verzameling van personages passeert de revue. Allemaal op zoek naar een thuis. Je kunt @de_hermannen zien op de presentatiedag op maandag 19 januari in het @agnietenhof in Tiel.
Meld je aan voor de presentatiedag via onze website!
➡️Link in bio
#DeHermannen #NonStopHipHop #jeugdtheater #presentatiedag #rapaaratieshop #verhuizen
Jij mag alles zijn` is een ode aan kinderen die veel voelen, veel denken, en soms even moeten verdwalen om zichzelf terug te vinden.
#presentatiedag #nieuw #nieuwaanbod #boeken #jijmagalleszijn
@markvanvliettheater sprak hierover met jelleroeper in de Cultuurkrant over inclusie in de amateurmuziek en hoe muziek voor iedereen toegankelijk kan zijn.
Met humor, live muziek en visuele grapjes laat Toetie zien dat anders durven zijn en samen spelen plezier en verbinding brengt.
➡️Lees het nieuwsitem op onze website: Onze makers in de media https://www.burobannink.nl/onze-makers-in-de-media/?utm_campaign=coschedule&utm_source=instagram&utm_medium=burobannink&utm_content=Onze%20makers%20in%20de%20media
#indemedia #media #jeugdtheater
Boeken die je raken, verhalen die blijven hangen en voorstellingen die ze tot leven brengen. In ons aanbod vind je verschillende jeugdvoorstellingen gebaseerd op kinderboeken, perfect passend bij het thema van de Kinderboekenweek `Op avontuur`.
Susanne Roos, Jeroen Schipper, RAAF Muziektheater en Ayla & Willemijn nemen het jonge publiek mee op avonturen vol verbeelding, humor en emotie.
Lees het nieuwsitem op onze website. Link in bio:
➡️Op avontuur met verhalen
#opavontuur #kinderboeken #kinderboekenweek #jeugdtheater #cultuureducatie #verhalen
In Het ministerie van inwendige zaken vertellen de acteurs het verhaal van Hannah en laten zien hoe de invloed van social media, met TikTok als aanjager, haar steeds verder in een isolement brengt. Een verhaal met hoge urgentie dat zij met poppen, muziek en visuals behapbaar hebben weten te maken.
📸Astrid den Haan
#jeugdtheater #poppentheater #cultuureducatie #impresariaat #tryout #socialmedia
Doortje Peters en Robin Lie laten zien dat tapdance veel meer is dan een dans. Het is een taal, een gesprek en een manier om verhalen te vertellen zonder woorden. Hun energieke mix van tap, mime, muziek en theater neemt je mee in een beeldend en licht absurd universum vol ritme en plezier.
Het is onmogelijk om stil te blijven zitten terwijl hun voorstellingen knetteren van energie en creativiteit!
➡️Bekijk het nieuwsitem op onze website via de link in bio: Onze makers in de media
📸Sjoerd Derine
#tapdance #dans #cultuureducatie #jeugdtheater #makers #media #indemedia
In Het verhaal van Prinsesje Reutemeteut en de onbedwingbare Wirwar duiken ze in rommel: de rommel in je hoofd, de rommel om je heen en de rommel van je kind. Wie voelt zich nou niet af en toe een oude, zompige tosti? 🧀
Lees het interview met deze brutale makers op onze website:
➡️Chaos in het paleis van Prinsesje Reutemeteut
📸Maurice Gemmeke
#rommel #intervieuw #dolfijnmetbenen #wirwar #zompigetosti
Ze geven je alvast een voorproefje van deze eigenzinnige voorstelling vol droogkomische mime, vernieuwende tapdans en groovy objecten. Ontdek hoe schoenen tot leven komen, dansen en fluisteren, en laat je meenemen op een poëtische en muzikale zoektocht naar wie je bent én wie je nog meer kunt zijn. 👠👢🩴🩰🎶
Voor iedereen vanaf 6 jaar die zich weleens afvraagt: "Wie zal ik vandaag eens zijn?"
➡️ Meld je aan voor de presentatiedag via onze website!
#zoolzoekers #nieuwaanbod #jeugdtheater #tapdans #mime #presentatiedag
2026 is begonnen en dat betekent een nieuw jaar vol nieuwe voorstellingen en hopelijk heel veel avontuurlijk jeugdtheater! ✨
Hoewel we halverwege het seizoen zijn, kijken we alvast vooruit naar seizoen 2026-2027. Op maandag 19 januari kun je komen proeven van ons gloednieuwe aanbod in het Agnietenhof in Tiel.
➡️ Meld je aan via onze website!
#nieuwjaar #goedevoornemens #jeugdtheater #vooruitblik #presentatiedag #nieuwaanbod #gelukkignieuwjaar
"Ik niet op jou wordt gespeeld en verteld door Julia van der Pas en Gerrit Dragt. Meteen bij aanvang introduceren ze de namen van de personages die het podium gaan bevolken. Dat zijn uiteraard ijdeltuit Narcissus en Echo die stapel op hem is, riviergod Cephissus en de nimf Liriope (de ouders van Narcissus), de ziener Teiresias en de goden Zeus en Hera. Dat is een flink lijstje, maar beide acteurs brengen die karakters op een speelse manier tot leven. Dat doen ze door over hen te vertellen, maar vooral door in de huid van deze Griekse goden en nimfen te kruipen en ze karikaturaal neer te zetten."
Lees de volledige recensie op onze website en ontdek wat de kenners van @theaterkrant.nl vonden van deze speelse en energieke voorstelling!
➡️Kenners kwamen kijken! https://www.burobannink.nl/kenners-kwamen-kijken-3/?utm_campaign=coschedule&utm_source=instagram&utm_medium=burobannink&utm_content=Kenners%20kwamen%20kijken%21
#mythe #gebrokenhart #recensie #jeugdtheater
Prinsesje Reutemeteut en de onbedwingbare wirwar is een hilarische voorstelling vol herkenbare liedjes over rommel.
Lees het interview met Dolfijn met Benen op onze website:
➡️Chaos in het paleis van Prinsesje Reutemeteut
📸Maurice Gemmeke
#rommel #chaos #prinsejesreutemeteut #jeudtheater #brutaal
Van 20 december t/m 4 januari zijn wij wat minder goed bereikbaar. Karin, Nanne en Lisa genieten van een welverdiende vakantie om vanaf 5 januari weer helemaal opgeladen en vol energie voor jullie klaar te staan.
Spoedgeval? Van 20 december t/m 4 januari zijn we op maandag, dinsdag en woensdag telefonisch bereikbaar.
#vakantie #bereikbaarheid #burobannink #feestdagen #jeugdtheater
Bibi is jarig en wil het aller-aller-allerbeste feest ooit. 🎂
Met de hulp van de magische Hieper-de-Piep 3000 lijkt alles perfect geregeld… slingers, taart, muziek… toch? De machine blijkt een eigen wil te hebben en Bibi ontdekt dat een écht feest vooral gaat over samen zijn, plezier maken en improviseren! 🎶
Een energieke mini-opera vol humor, interactie, bekende klassieke muziek van Mozart en Rossini en een zingende taart.
Mis het feest niet en kom proeven van de voorstelling Hieperdepiep! van @petite.klassiek op de presentatiedag op maandag 19 januari in het @agnietenhof in Tiel! 🥳
Meld je aan voor de presentatiedag via onze website!
➡️Link in bio
#Hieperdepiep #MiniOpera #jeugdtheater #presentatiedag #klassiekemuziek #Mozart #Rossini





