Tipje van de sluiter!
In de coulissen staat seizoen 2027-2028 al te trappelen
Terwijl de zomervakantie voor de deur staat, werken wij achter de schermen volop aan het nieuwe theaterseizoen 2027-2028. De brochure krijgt vorm, de website wordt vernieuwd en we verzamelen een aanbod waar we ontzettend blij van worden.
In september staat het complete aanbod online en valt de brochure bij je op de mat. Maar sommige dingen zijn simpelweg te leuk om geheim te houden. Daarom lichten we alvast een tipje van de sluier op.
Nieuwe gezelschappen:
Zo verwelkomen we komend seizoen een aantal mooie nieuwe gezelschappen. Lab Lento sluit aan met de voorstelling Als ik de baas was…, Dutch Vinex Wonder Boys met Waar is Waar, Cultuur Kazerne met Hier zijn draken en Bokkers & Rentmeester met De Gelaarsde Kat. Ook Epos Ensemble voegt zich bij Buro Bannink. Zij brengen maar liefst drie muzikale voorstellingen mee: GAAAP, Olifantje in het bos en Siem Subliem. Later dit jaar stellen we al deze makers natuurlijk uitgebreid aan je voor.
Bekende gezelschappen, nieuwe premières:
Ook onze vertrouwde gezelschappen zitten niet stil. Zo werkt Mark van Vliet aan Toetie, komt Groot Gezelschap met Viva la Frida, speelt TG Think, Er was weer… Assepoester en presenteert Vuur en Vlam, De Grote Botsing. Hoewel deze vier titels al eerder zijn aangekondigd, kunnen bezoekers ze begin volgend seizoen eindelijk in gaan première zien. Zin in!
Alvast drie tips voor de midden- en grote zaal:
Met Oma Mia (6+) nemen Jansen & de Boer je mee naar een autogarage waar tussen schroeven, moersleutels en motorblokken een wereld vol fantasie ontstaat. Samen met Het Nederlands Bach Consort maken zij een beeldende familievoorstelling over familie, repareren en de vraag of alles wat stuk is ook weer heel hoeft te worden. Bekijk de voorstelling inclusief uitgebreide video pitch!
Met Siem Subliem (6+) brengt Epos Ensemble het absurde verhaal van Tosca Menten tot leven. Vijf blazers, acteur en verteller Mark van Vliet en een flinke dosis humor laten klassieke muziek op een verrassend vanzelfsprekende manier landen bij een breed familiepubliek.
Bekijk de voorstelling en pitch!
En dan is er nog De Hermannen Live: geen voorstelling, maar een knallend (hip)popconcert voor kinderen én hun ouders. Evenveel concert als theater, en minstens zoveel energie als je van De Hermannen mag verwachten.
Bekijk de voorstelling inclusief videoclip!
Dit is nog maar een voorproefje. We kunnen niet wachten om alles met je te delen! Heb jij je trouwens al aangemeld voor de presentatiedagen? Graag tot dan!
Nog beter op de hoogte blijven van ons laatste nieuws?
In de voorstelling `Beer en Honingboom` van Jeroen Schipper mogen kinderen zelf kiezen hoe dichtbij ze bij de spotlights komen. De één droomt rustig mee op schoot, de ander staat te zingen en dansen op het podium.
Stamppot en Papeda van Theatergroep Zwerm is stoer, humoristisch en rechttoe rechtaan verteld. De verhaallijn is goed te volgen en de vorm blijft overzichtelijk. Dat maakt de voorstelling toegankelijk voor een brede groep binnen dit cluster.
Viva la Frida is een muzikale en beeldende voorstelling over het leven van Frida Kahlo.
@petite.klassiek maakt opera toegankelijk voor jong publiek. Met voorstellingen als Dag Zon, Dag Maan, Kleur De Opera!, Spaghetti alla Callas en nu Hieperdepiep! laat het gezelschap kinderen spelenderwijs kennismaken met operazang en klassieke muziek.🎶🎂
De Kinderboekenweek 2026 heeft als thema Spot aan! En dat is precies wat er gebeurt wanneer een boek het theater bereikt. Verhalen krijgen een nieuwe vorm, met muziek, spel en verbeelding.
In de voorstelling `De Hermannen Non-Stop Hip-Hop RAP-a-Ratieshop` van @de_hermannen speelt een bijzonder decorstuk een grote rol: een tiny house gemaakt van een container!
Spot aan!
Groot Gezelschap bestaat uit één persoon: Daphne Groot. Daphne is klein maar Groot is haar naam. En dat mag iedereen weten.
Vleertje Muis van @susanneroos kan in de klas gespeeld worden. Dichtbij. Veilig. Overzichtelijk. De verhalen worden verteld en uitgespeeld, terwijl de prenten het verhaal visueel ondersteunen.
In de voorstelling Vlucht staan de gebeurtenissen centraal.
Er staat een gele zeilboot in de tuin. Voor Giel is het geen gewone boot, maar een manier om zijn broer Ben dichtbij te houden. Alleen denken de buren daar heel anders over…
Oortwolk maakt hoopvol en gelaagd jeugdtheater dat geen pasklare antwoorden geeft, maar ruimte laat voor twijfel en nieuwsgierigheid. Een broodnodig tegenwicht voor de wereld van vandaag.
Balballoona van @neverl1ke vertrekt vanuit spel, waarneming en emotie.
In Hieperdepiep! zit je niet stil in je stoel. Kinderen zingen mee, bewegen mee en helpen het verjaardagsfeest tot een goed einde te brengen. Zo maken ze spelenderwijs kennis met operazang en klassieke muziek. Een speelse voorstelling voor iedereen vanaf vier jaar.🎶
Hoe ziet de neus van een koala eruit? Heeft een flamingo eigenlijk een neus? Samen met de muzikanten gaan kinderen het muzikale dierenrijk in. Ze dansen, spelen en klappen mee, terwijl de prachtige strijkinstrumenten voor verwondering en betovering zorgen. 🐽👃
In de voorstelling Vlucht zien we hoe het is voor vader Daeda om te wonen en werken in twee verschillende versies van Nederland.
Geluk laat zich niet afdwingen. In Nog langer gelukkig zoekt, wacht en twijfelt een prins. Tot het sprookje ontspoort. Een absurde, speelse en poëtische voorstelling van Oortwolk. 🤴
Bens Boot gaat over een groot onderwerp: rouw.
Efrem Stein maakt tekstloze voorstellingen waarin mime, interactie en direct contact centraal staan. Hij vertrekt vanuit het samenzijn met het publiek. Vanuit samen kijken en samen ervaren.
Viva la Frida is een ode aan een kunstenaar die haar eigen weg koos. Een voorstelling voor iedereen vanaf acht jaar die soms buiten de lijntjes valt of er juist lekker overheen schildert. Met muziek, humor en grote emoties laat Daphne Groot zien dat anders zijn ook kracht kan zijn.
Het repetitieproces van De Grote Botsing is een samenspel tussen choreografie, muziek en vormgeving. Samen met componist en designer wordt onderzocht hoe beweging, klank en karakter elkaar versterken. Vanuit improvisatie ontwikkelen dansers actief het materiaal. Beweging fungeert hierbij als directe en herkenbare taal.
Spot aan!
Voor veel jonge bezoekers is dit hun eerste theaterervaring. En soms begint het avontuur pas thuis opnieuw, wanneer het verhaal en de liedjes weer opduiken in hun spel.
Lees welke voorstellingen er nog meer perfect passen bij de Kinderboekenweek.
➡️Kinderboekenweek 2026: Spot aan!
#jeugdtheater #cultuureducatie #beerenhoningboom #kinderboekenweek #spotaan
Tegelijkertijd biedt het thema ruimte voor gesprek over thuis voelen, cultuur en gedeelde geschiedenis.
Meer over passende voorstellingen voor speciaal onderwijs lees je in het nieuwsitem op onze website.
➡️Speciaal onderwijs
#stamppotenpapeda #theatergroepzwerm #speciaalonderwijs #jeugdtheater #cultuureducatie
Een kunstenaar die haar pijn, dromen en hoop omzette in schilderijen en die nooit ophield zichzelf te zijn.
Met muziek, humor en verbeelding brengt @dafgroot haar verhaal tot leven op het toneel.
Lees het interview met Groot Gezelschap op onze website.
➡️Meerstemmig Jeugdtheater: Viva la Frida
#vivalafrida #fridakahlo #grootgezelschap #jeugdtheater #cultuureducatie #impresariaat #nieuw
Lees het interview met Bibi op onze website.
➡️Hieperdepiep - Inspiratie achter de voorstelling
#petiteklassiek #hieperdepiep #opera #jeugdtheater #klassiekemuziek #cultuureducatie
De voorstelling Bens Boot, gebaseerd op het boek van Pieter Koolwijk, laat zien hoe een verhaal op het podium opnieuw kan gaan leven.
We spraken @pieterkoolwijk over die bijzondere vertaling van boek naar theater.
Lees het interview op onze website.
➡️Spot aan! Interview met Pieter Koolwijk
#kinderboekenweek #spotaan #bensboot #pieterkoolwijk #jeugdtheater #cultuureducatie #familievoorstelling
"Wij willen voorstellingen maken die je moet zien, niet alleen horen. Het decor telt bij ons net zo zwaar als tekst, omdat het kinderen direct meezuigt in het verhaal. We wilden een tiny house maken dat bij de Hermannen past, en zo kwamen we uit op een container."
Niet alleen een sterk visueel element, maar ook erg functioneel: "Het is echt een soort speelmachine geworden: een plek waar van alles kan gebeuren en die het verhaal actief ondersteunt."
Benieuwd naar hun inspiratie en wie ze zijn? Lees het interview op onze website ➡️ link in bio!
#dehermannen #jeugdtheater #cultuureductatie #impresariaat #burobannink
Wat gebeurt er als de spot aan gaat en de actrice in het verkeerde theater staat? In deze hilarische bewerking van Romeo & Julia speelt @dafgroot alle rollen zelf. Een voorstelling vol improvisatie, humor en theatermagie!
Bekijk welke voorstellingen er nog meer perfect passen bij de Kinderboekenweek.
➡️Kinderboekenweek 2026: Spot aan!
#jeugdtheater #cultuureducatie #impresariaat #kinderboekenweek #spotaan
Daphne maakt solo voorstellingen die een combinatie zijn van musical, cabaret en verteltheater. Eerder maakte ze de voorstelling &Julia en nu werkt ze aan Viva la Frida. In haar werk staan persoonlijke verhalen, identiteit en verbeelding centraal.
Lees het interview met @dafgroot op onze website.
➡️Meerstemmig Jeugdtheater: Viva la Frida
#grootgezelschap #vivalafrida #jeugdtheater #theatermaker #cultuureducatie #impresariaat #nieuw
Een interactieve voorleesvoorstelling waarin fantasie, rust en herkenbaarheid samenkomen. Voor sommige groepen is juist deze kleinschalige setting precies wat nodig is.
Meer lezen over ons aanbod voor speciaal onderwijs? Bekijk het nieuwsitem op onze website.
➡️Speciaal onderwijs
#vleertjemuis #susanneroos #speciaalonderwijs #cultuureducatie #voorleesvoorstelling #jeugdtheater
Kinderen zien en voelen dat vader Daeda het moeilijk heeft gehad. Ze begrijpen dat mensen soms moeten vluchten en dat het daarna lastig kan zijn om mee te doen in de `nieuwe` samenleving.
Theatermaker @Amro.Kasr vertelt in het interview hoe hij en @RAAFmuziektheater de voorstelling zo maakten dat deze ervaring helder blijft en waarom programmeurs en leerkrachten vaak verrast zijn door hoe scherp kinderen dit oppikken.
Dit interview maakt deel uit van de reeks Meerstemmig Jeugdtheater.
👉 Lees het Interview van Amro Kasr van Muziektheater RAAF via de link in de bio.
#Vlucht #meerstemmigjeugdtheater #theatermakers #cultuureducatie #impresariaat
Bens Boot is een fantasierijke en ontroerende voorstelling vol humor, muziek en bijzondere personages.
Lees het interview met Ayla & Willemijn op onze website.
➡️Bens Boot - Inspiratie achter de voorstelling
#bensboot #jeugdtheater #familievoorstelling #pieterkoolwijk #theater #cultuureducatie #impresariaat
Nog langer gelukkig is de eerste in een nieuwe reeks voorstellingen waarin we ons laten inspireren door de vraag: `wat doen we hier eigenlijk allemaal?`
Lees het interview met @theateroortwolk op onze website.
➡️Nog langer gelukkig interview
Foto: Jostijn Ligtvoet
#oortwolk #noglangergelukkig #jeugdtheater #cultuureducatie #impresariaat #nieuw
Elke kleur ballon beïnvloedt de dynamiek. Licht, zwaar, verbindend of botsend. Zonder woorden ontstaat een herkenbaar spectrum aan gevoelens. Wat overblijft is ruimte voor verwondering, beweging en ontmoeting.
Bekijk ons dansaanbod op de website.
➡️Dansaanbod
#dans #emoties #jeugdtheater #maakproces #peuters #cultuureduactie
Lees het interview met Bibi van @petite.klassiek op onze website.
➡️Hieperdepiep - Inspiratie achter de voorstelling
#hieperdepiep #petiteklassiek #opera #jeugdtheater #cultuureducatie #klassiekemuziek
Bij NEUS kunnen de allerkleinsten zelfs mee "spelen" met muzikaal speelgoed. Extra leuk: de voorstelling kan gecombineerd worden met het baby- of dreumesconcert, zodat elk concert helemaal past bij de leeftijd van de jonge bezoekers.
Vanaf volgend seizoen is NEUS van @krulmuziek te boeken door het hele land met Willemijn als nieuwe zangeres.
➡️Krulmuziek krijgt een nieuwe stem!
#jeugdtheater #cultuureducatie #impresariaat #klassiekvoorkleintjes #neus
In Nederland bouwde hij na een nieuw leven op nadat hij gevlucht was voor de oorlog. Hij probeert de lelijke werkelijkheid buiten beeld te houden voor zijn zoon Ica. Niet alles hoeft zichtbaar te zijn. Niet alles hoeft meteen verteld te worden.
In het interview vertelt maker @Amro.Kasr hoe dit spanningsveld, het stap voor stap kennismaken met de buitenwereld, een belangrijke motor is in de voorstelling.
Dit interview maakt deel uit van de reeks Meerstemmig Jeugdtheater.
👉 Lees het Interview van Amro Kasr van @RAAFMuziektheater via de link in de bio.
#Vlucht #meerstemmigjeugdtheater #theatermakers #cultuureducatie #impresariaat
Lees het interview met @theateroortwolk op onze website.
➡️Nog langer gelukkig interview
Foto: Jostijn Ligtvoet
#noglangergelukkig #oortwolk #jeugdtheater #cultuureducatie #impresariaat #nieuw
Maar zoals in veel kinderboeken van Pieter Koolwijk begint het bij iets anders. Bij vermaak. Humor. Een verhaal dat kinderen eerst gewoon meeneemt. Ayla & Willemijn & @onderhetburo vertaalden het boek naar een warme, muzikale familievoorstelling vol levensbelangrijke thema`s die troost biedt en uitnodigt tot gesprek, voor jong én oud.
"Maar ik hoop vooral dat hierna het gesprek over rouw makkelijker kan worden begonnen." - Pieter Koolwijk
In de voorstelling gebeurt dat met muziek, fantasie en herkenbare situaties.
Lees het interview met @pieterkoolwijk op onze website.
➡️Spot aan! Interview met Pieter Koolwijk
#kinderboekenweek #bensboot #pieterkoolwijk #rouw #jeugdtheater #cultuureducatie #nieuw #familievoorstelling
Zijn open houding en rustige spel zorgen voor veiligheid. Met minimale middelen creëert hij maximale betrokkenheid. Juist voor kinderen die gebaat zijn bij overzicht en direct contact kan dat veel betekenen.
Meer over geschikte voorstellingen voor speciaal onderwijs lees je in het nieuwsitem op onze website.
➡️Speciaal onderwijs
#efremstein #speciaalonderwijs #cultuureducatie #jeugdtheater #mime #intiemtheater
Lees het interview met @dafgroot op onze website.
➡️Meerstemmig Jeugdtheater: Viva la Frida
Foto: Joep van Aert, &Julia
#vivalafrida #fridakahlo #grootgezelschap #jeugdtheater #identiteit #cultuureducatie #impresariaat #nieuw
Bekijk ons dansaanbod op de website.
➡️Dansaanbod
@vuurenvlamprodukties
#maakproces #dans #jeugdtheater #cultuureducatie
In Kleur! De Opera stappen twee zangeressen in de spotlights en nemen kinderen mee op een zoektocht naar alle kleuren van de regenboog. Iedereen mag meezingen en ontdekken dat elke kleur even prachtig is!
Bekijk welke voorstellingen er nog meer perfect passen bij de Kinderboekenweek.
➡️Kinderboekenweek 2026
#jeugdtheater #cultuureducatie #kleur #opera #impresariaat #kinderboekenweek #spotaan




![[Cedric Veldhuis] _Als ik de baas was_ (hoofd) PR beeld Paddy zonder titel](https://www.burobannink.nl/wp-content/uploads/Cedric-Veldhuis-_Als-ik-de-baas-was_-hoofd-PR-beeld-Paddy-zonder-titel-scaled.jpg)








