Het muzikale gezelschap neemt de kinderen mee in de wereld van de strijkmuziek van grote componisten om vervolgens te swingen, te zingen en samen muziek te maken met rinkelende belletjes in kerstsfeer. Waar het ene kind volledig wordt betoverd door de muziek, klapt en swingt een ander meteen mee. Verlegen kinderen krijgen de tijd om te wennen doordat het concert rustig start. Al snel verschijnt er een lach bij de eerste kiekeboemuziekjes.
Stilzitten is niet nodig: spontane reacties van het jonge publiek worden juist gewaardeerd! De baby’s mogen vooraan met hun ouder/verzorger op een kleed zodat ze alles goed kunnen volgen en er heerlijk bij kunnen zitten of liggen. Alle andere kinderen en hun ouders/verzorgers nemen plaats in de zaal vanwaar ze meespelen, luisteren en zingen.
Het Kerstconcert wordt gespeeld als familiepakket, waarbij er een baby, dreumes en peuter-kleuterconcert op één ochtend wordt gespeeld.
Adviestijden per dagdeel
Ochtend:tussen 09.30 en 12.15 uur
9.30 uur ‘Dreumesconcert’
10.15 uur ‘Babyconcert’
11.15 uur ‘Peuters/kleuters-concert’ (NEUS!)
Middag:tussen 14.00 en 17.30 uur
14.00 uur ‘Babyconcert’
15.00 uur ‘Dreumesconcert’
16.00 uur ‘Peuters/kleuters-concert’ (NEUS!)
Peuters slapen meestal tussen 12.00 en 16.00 uur, dreumesen slapen meestal vanaf 11.00 uur. Baby’s slapen allemaal anders, 10.15 uur als speeltijd heeft zich als prettig bewezen.