Een magische nieuwe voorstelling van Heer Otto

Verwondering en verdwijntrucs in Zirkøes Fañtaztikå

Heer Otto maakt vrolijke, muzikale, fantasierijke en speelse voorstellingen met veel fysieke humor en live muziek. Hun nieuwe kleutervoorstelling Zirkøes Fañtaztikå is opnieuw over de top, maar heeft een iets serieuzer thema. Wij waren benieuwd hoe ze dat hebben aangepakt!

We spreken artistiek leider Rick Schellinkhout en zakelijk leider Barbara Groeneveld over Zirkoes.

Waar gaat Zirkoes Fantaztika over?

Rick: “Zirkoes gaat over twee kinderen die op zolder een circus hebben gebouwd. Maximo heeft de goochelkist van zijn opa geërfd nadat die helaas is komen te overlijden. Samen met zijn vriendinnetje Bibi wil hij een heel circus spelen en in de voetsporen treden van zijn opa, Gregor de Grote. Hij is alleen nog niet zo goed en goochelt per ongeluk het konijn van Bibi weg. Zij is ontroostbaar en hij probeert haar met verschillende personages uit het circus op te vrolijken, terwijl ze zoeken naar de Terugtoverspreuk van opa.”

Waar komt het idee voor deze voorstelling vandaan?

Rick: “Heel eerlijk? We wilden ten eerste heel graag een voorstelling rondom het circus maken! Het is een oud ambacht dat zo tot de verbeelding spreekt en zo wonderbaarlijk en mooi kan zijn, maar ik vraag me af hoeveel ouders hun kind nog mee naar het circus nemen.

Daarnaast hebben we een lijst in gedachten met thema’s die spelen bij de doelgroep en waar we het graag over willen hebben. We waren net bezig met verlies en afscheid nemen, en natuurlijk wat dat betekent voor kinderen. Zo hebben we het inhoudelijke thema aan de vorm gekoppeld. In de voorstelling is er het gemis van de opa van Maximo en de verdwijning van het konijn. Daar komen ook andere emoties bij kijken: missen, boosheid, schuldgevoel. Binnen de vrolijke vorm stippen we alles aan. Hoe geef je verdriet een plekje? Hoe ga je daar in je eentje mee om? Of juist samen?”

Is dit een typische Heer Otto-voorstelling?

Barbara: “Het is gemaakt voor kleuters, daar is Rick heel goed in. Ik heb het idee dat Heer Otto voorstellingen maakt die heel goed bij die doelgroep passen. Publiek en programmeurs blijven bij ons terugkomen omdat het speelplezier er altijd vanaf spat. Er is live muziek en het publiek mag meezingen, dat hoort er ook bij. In de voorstellingen zijn er los van twee hoofdpersonages altijd veel typetjes. Die zijn heel expressief en daar komt de humor vandaan.”

Rick: “Ik vind het belangrijk dat er afwisseling in humor en personages in onze voorstellingen zit. Nu zijn de typetjes dus personages uit het circus: de sterke man met een grote snor, de tweelingzussen, waarvan een zus natuurlijk gewoon ikzelf in een jurk is.”

Barbara: “Rick in een jurk hoort er gewoon bij, ons publiek komt er nu speciaal voor.”

Rick: “De personages zijn nooit wat ze lijken. Ik ben in deze voorstelling heel blij met Stefano, de sterkste man ter wereld. Hij lijkt een domme krachtpatser, maar hij wil heel graag Bibi opvrolijken. Ze zingen samen een liedje over haar boosheid om het konijn, dat is een heel lief, teder moment.”

Goochelen hebben we nog niet eerder gezien bij Heer Otto. Heb je echte goocheltrucs geleerd?

Rick: “Ja! We wilden vooral kijken hoe we binnen zo’n truc verrassende elementen kunnen stoppen. Ik kon al een simpele kaarttruc en die zit erin. Daarnaast heb ik nieuwe trucjes geleerd, maar niet alles heeft de voorstelling gehaald. Ik ben niet zo’n goede goochelaar, net als Maximo. Soms lukt er iets, en dat is dan echt mooi. Maar het gaat natuurlijk ook fout, zoals met het konijn.”

Barbara: “De twee zussen doen een verdwijntruc met een zwabber. De eerste keer dat ik hem zag, was ik echt onder de indruk. Zo van: ‘Hoe doen ze dat?!’ Dat is mijn favoriete moment in de voorstelling. Het is ook gewoon een mooie scène waarin ze samenwerken.”

Rick: “Het is geen circusvoorstelling, gewoon een fysieke, humoristische theatervoorstelling. De vorm wekt verwondering op bij de kinderen en werkt uitstekend om op een lichte manier deze thema’s te bespreken. Dat is voor ons het belangrijkst: het moet eindigen met een positief gevoel voor het publiek.”

Hoe heb je ervoor gezorgd dat het met een positief gevoel eindigt?

Rick: “We vonden het belangrijk om dit thema niet te zwaar te benaderen. Het is gewoon een vrolijke, leuke voorstelling en de thema’s zitten er doorheen verweven. De dood van opa is niet een moment in de voorstelling. Het verdriet daarover wordt op een aantal momenten wel mooi aangestipt, maar het is geen grote gebeurtenis.

Ik denk dat onze voorstellingen altijd een soort speelsheid en openheid hebben. Zonder een kind te spelen, zijn we een spiegel voor de doelgroep in hoe we de voorstellingen spelen. Die kinderlijke onbevangenheid maakt ook dat verdriet er gewoon mag zijn. Het is een gegeven: opa is er gewoon niet meer. Dat is ook hoe kinderen ermee omgaan. Ik denk dat wij als volwassenen dingen vaak spannender maken.”

Barbara: “De verdwijning van het konijn is heftiger. Dat is iets wat iedereen kent: ‘Oh, mijn knuffel is kwijt!’”

Rick: “De kinderen zijn daar meer bezig met de schuldvraag. Ze vinden het echt erg dat dóór Maximo het konijn verdwijnt. We werken toe naar het grote moment dat het konijn weer teruggetoverd kan worden. Het publiek wordt ook gevraagd om mee te helpen met het uitspreken van de Terugtoverspreuk. Dan hebben we samen gezorgd dat het allemaal goed komt en dat is dan extra fijn.”

Hoe hoop je dat het publiek de zaal uitkomt?

Rick: “Met een glimlach van: ‘We hebben echt een leuke middag gehad.’ Maar dat ouders ook met hun kinderen over de thema’s kunnen gaan praten, dat er een opening is gegeven om dat gesprek aan te gaan. Zoals ik al zei vinden volwassen dit vaak moeilijker dan de kinderen zelf. En er zitten natuurlijk meer thema’s in: vriendschap, competitie, de baas spelen. Je kunt over al die onderwerpen spreken aan de hand van die voorstelling, maar wij zijn alleen de aangever. We willen ten eerste iedereen een vrolijke dag bezorgen!”

Lees meer over Heer Otto

Nog beter op de hoogte blijven van ons laatste nieuws?

De afgelopen weken verschenen er weer prachtige recensies over onze voorstellingen en wat zijn we trots! 🎊
Benieuwd naar wat de @theaterkrant.nl vond van onze voorstellingen? Je kunt recensies lezen van:

`Ik heb ik heb wat jij niet hebt` van @wildparkzone
`Prinsesje Reutemeteut` van @dolfijnmetbenen
`Vlucht` van @raafmuziektheater
`Ik niet op jou` van @theateroortwolk
`Duik` van @jansenendeboer

Lees alle recensies op onze website via de link in onze bio! 📣

➡️Kenners kwamen kijken!
📸Froukje Klop
...

4 0

Ayla & Willemijn van @onderhetburo nodigen je uit! ✨
Op maandag 19 januari tijdens de presentatiedag in @agientenhof in Tiel zie je de nieuwe voorstelling Bens Boot van Ayla & Willemijn.
Gebaseerd op het bekroonde boek van Pieter Koolwijk is dit een muzikale familievoorstelling (4+) over rouw, troost en de vrijheid om je eigen pad te volgen. Met grotesk spel, fysiek theater en livemuziek (waar zelfs het publiek deel van uitmaakt!) ontstaat een gelaagde en ontroerende voorstelling die raakt én verbindt. 🎶💛
Mis dit bijzondere avontuur niet en meld je aan via onze website!

#presentatiedag #jeugdtheater #onderhetburo #bensboot #familietheater
...

4 0

Goed nieuws! Op de Beeldbuis is nu nog eenvoudiger! 📺
Vanaf nu kun je alle registraties van onze voorstellingen direct bekijken op onze website. Geen account meer nodig, alles overzichtelijk op één plek!
Bekijk de registraties van: `Ik niet op jou` van @theateroortwolk, `Het ministerie van inwendige zaken` van @theaterpopidou, `Vlucht` van @raafmuziektheater en nog veel meer!

➡️Op de Beeldbuis nu nog eenvoudiger
#opdebeeldbuis #makkelijk #registraties #nieuw #jeugdtheater #cultuureducatie
...

5 0

Anne is terug!🚀
Na de succesvolle voorstellingen `Anne, 10 jaar, wil graag opgehaald worden` en `Anne, 12 jaar, wordt een groot succes`, is dit de derde uit de Anne-trilogie: Anne, 11 jaar, zegt tóch sórry.
Anne, 11 jaar, zegt tòch sórry is een uit het leven gegrepen voorstelling over vriendschap, botsingen, misverstanden en die momenten waarop je niet meer weet hoe je bij elkaar moet komen. Over sorry zeggen… en hoe lastig dat soms kan zijn. 💛
Perfect voor de middenzaal!

#impresariaat #jeugdtheater #cultuureducatie #anne11jaarzegttochsorry #nieuw #middenzaal
...

4 0

Nieuw in onze stal! 🆕Beeldend, energiek, verfijnd én interactief jeugdtheater, dat is waar TG Sol Anak voor staat. ☀️
Dit gezelschap is opgericht door multi-disciplinair performer en maker Jeannie Zuiderwijk, die eerder samenwerkte met o.a. Theater Gnaffel, Ulrike Quade Company, Teatro Munganga en Sites of Memory.
Jeannie mengt moeiteloos beeldend theater, poppenspel, bodypaint en muziek in talige, sprankelende voorstellingen. ✨
Het resultaat? Verhalen geïnspireerd door haar Indonesische roots, waarin contact met het publiek altijd centraal staat.
`Sol` staat voor zon en vrede, `Anak` betekent kind, samen vertellen ze de kern van TG Sol Anak: warmte, verbinding en nieuwe perspectieven. 🌍💛
#jeugdtheater #nieuwgezelschap #nieuw #nieuwaanbod #impresariaat #cultuureducatie
...

7 0

Nieuwe blog online!📣
In de nieuwste Bannink Blogt schrijft Karin over diversiteit in ons aanbod.

"Ik ben een impresariaat dat makers ondersteunt. Makers die samen een mozaïek vormen van stemmen, stijlen en ideeën. Soms rauw, soms absurd, soms klein, soms juist uitbundig. Maar altijd, ergens, voor iemand, representatief."

Lees de volledige blog op onze website via de link in onze bio!💛

#impresariaat #jeugdtheater #diversiteit #aanbod #makers
...

16 1

Wist je dat je de liedjes van Jasper Smit kunt beluisteren via @Spotify?🎶🎤
@Jasperzelf maakt puntgave liedjes die echt ergens over gaan. Over woorden die je niet mag gebruiken, irritante grote zussen waar je stiekem toch niet zonder kunt, ouders die geen elektrische fiets voor je willen kopen en over bang zijn dat niemand op je feestje komt. Hij zingt over alles wat kinderen bezighoudt. Herkenbaar, grappig en superaanstekelijk.🎹

📸Floris Heuer

#muziek #spotify #jeugdtheater #muziektheater
...

4 0

De nieuwe voorstelling van @gesneden.koek belooft weer een humoristische, tikkeltje absurde en troostrijke ervaring te worden.👀
De Voorstelling Die Niet Gezien Wil Worden gaat over jezelf durven laten zien, schaamte en angst overwinnen. Angst om te falen, om bekeken te worden, om te laten zien wie je bent… thema`s die herkenbaar zijn voor iedereen vanaf 6 jaar.
Natuurlijk trekt de voorstelling alles uit de kast: verkeerde kostuums, licht dat uitvalt en romantische muziek op het verkeerde moment. Gesneden Koek, bekend van Don Quichot en Pinokkio, brengt zo een speelse, herkenbare en hilarische kijk op durven zijn wie je bent. Perfect voor de middenzaal!

📸Wilbert Eerland
#middenzaal #nieuw #nieuwseizoen #jeugdtheater
...

11 0

Première alert!🎉
Aanstaande vrijdag 24 oktober gaat de spetterende voorstelling Duik (6+) van @jansenendeboer in première. Duik gaat over het omarmen van je angsten en het duiken naar je dromen. Duik je mee?

#premiere #jeugdtheater #duik #angstenoverwinnen #nieuw
...

11 0

Rek uit, blaas op, zweef, verbindt en… knal!🎈
BALBALLOONA is een vrolijke dansvoorstelling van @neverl1ke perfect voor de middenzaal!
Drie dansers ontmoeten elkaar op het podium. Eerst is er verlegenheid en afstand, totdat de kleurrijke ballonnen verschijnen en alles in beweging komt.

#impresariaat #feest #nieuw #middenzaal #premiere #dans #dansaanbod #cultuureducatie #jeugdtheater
...

6 0

Nieuw in onze stal! 🆕
Feministisch, taboedoorbrekend, confronterend én hilarisch muziektheater van nu, speciaal voor jongeren en jongvolwassenen. 🎶✨
Collectief Teder bestaat uit makers Clé Delphi en Isa Zwart, die met meerstemmige zang, elektronische muziek en scherpe humor taboes en misogyne structuren verkennen. Hun voorstellingen zijn direct, ontwapenend en raken, omdat persoonlijke ervaringen leiden tot zowel ontroering als scherpe reflectie.
Wat ze zo bijzonder maakt? Ze weten luchtigheid en pijnlijke realiteit met elkaar te verbinden en onderzoeken telkens opnieuw de grenzen van het bespreekbare. Het publiek waardeert dat enorm: op Delft Fringe Festival wonnen ze in 2025 de publieksprijs en eerder ontvingen ze de Heij Konijn Award. Sinds dit jaar zijn ze bovendien onderdeel van Station Noord. 🌟
#nieuw #impresariaat #nieuwaanbod #jeugdtheater #cultuureducatie #jongerentheater
...

8 1

Luister je weleens naar de zee? 🌊 Is ze vrolijk of heeft ze zeer?"
In de visuele dansvoorstelling Zeezucht van @vuurenvlamprodukties worden kinderen meegezogen in een fantasierijke onderwaterwereld vol avontuur en beweging. Ze ontmoeten bijzondere zeedieren én een nieuwe bewoner… een bewoner die steeds groter wordt en alles in de zee in de war schopt. 🐠♻️
Met humor, muziek en vindingrijkheid laat Zeezucht zien wat plastic doet met de zee. Een sprankelende voorstelling voor de middenzaal, vol avontuur, fantasie en plezier. 🔥🌪️

📸Gwen Mustamu

#middenzaal #nieuw #vuur&vlam #jeugdtheater #ontdek #familievoorstelling
...

5 0

Stel je voor: een hele schooldag vol theater, creativiteit en een gezamenlijke voorstelling aan het einde van de dag! 🎭
Dat kan met onze dagprojecten. Benieuwd naar de mogelijkheden? Bekijk de thema`s op onze website of bel of mail ons. We denken graag met je mee!

📸Linde Dorenbos
#CultuurOpSchool #Dagproject #SamenCreëren #jeugdtheater #impresariaat #cultuureducatie
...

3 0

Kom luisteren naar @jasperzelf met liedjes uit zijn splinternieuwe voorstelling `Mijn grote zus is irritant`.
Jasper zingt over alles wat kinderen écht bezighoudt: over verplichte verjaardagszoenen (ieuw!), over `nee` zeggen, schermtijd, vieze woorden die rijmen op stoep en grote zussen die superirritant zijn... maar je toch redden als het erop aankomt. 💛
Zijn liedjes zijn grappig, ontroerend en hebben altijd een dubbele bodem. Echte kleinkunst en cabaret voor achtplussers, waar je al bij het eerste liedje mee zingt!

Ben je erbij op dinsdag 14 oktober?🎉

#kleinkunst #cabaret #nieuw #presentatiedag #jeugdtheater
...

8 0

Ga mee op avontuur naar het Noorderlicht en kaboutersporen met Efrem Stein in Zwierezwaai! ❄️🧙‍♂️
Verlegen Benjamin leert dat bijzonder zijn en durven stralen soms spannend is… maar met Nisse, de ondeugende kabouter met zijn rode puntmuts, wordt alles een magische droom vol humor, vrolijke chaos en een tikkeltje spanning.
Beleef deze eigenzinnige voorstelling over fantasie, innerlijke groei en durven jezelf zijn tijdens de presentatiedag op dinsdag 14 oktober!

#zwierezwaai #presentatiedag #jeugdtheater #Noorwegen #avontuur #fantasie #pitch
...

0 0

Hallo..? Ja! De Presentatiedag! 🤩
Dinsdag 14 oktober is het zo ver. Dan maken wij @theaterwalhalla onveilig met een hele dag vol avontuurlijke en inspirerende voorstellingen.
Suus van @dolfijnmetbenen nodigt jullie van harte uit om erbij te zijn. Hun nieuwe voorstelling `Het verhaal van prinsesje reutemeteut en de onbedwingbare wirwar` is een HILARISCHE (6+) voorstelling die je niet mag missen! 😂

#presentatiedag #jeugdtheater #impresariaat #komtdatzien
...

7 0

In Schildpadeiland, de nieuwe voorstelling van Onder het Buro - TG Griot, komt de Zuid-Amerikaanse verteltraditie tot leven, met minimale middelen maar maximale verbeeldingskracht. Schildpadeiland is een kleurrijke en vrolijke middenzaalvoorstelling die jong en oud betovert.🐢

#impresariaat #jeugdtheater #cultuureducatie #middenzaal #nieuw
...

5 1

@bramvanbeusekom nodigt jullie uit!
Ton de kat springt dit keer… zo de zee in! Maar of de vissen daar nou zo blij mee zijn? Zonder schubben, met zoveel haar en dan ook nog die scherpe klauwen… dat vinden ze maar vreemd.
In Katton der water (3+) beleef je een avontuurlijke, humoristische en fantasierijke mimevoorstelling vol spanning, slapstick en verbeelding. Zal Ton de vissen redden en leren dat anders zijn misschien juist zijn kracht is?😸🌊
Kom het ontdekken op de presentatiedag, dinsdag 14 oktober in @theaterwalhalla!

#kattononderwater #presentatiedag #jeugdtheater #mime #avontuur #nieuw
...

6 1

@neverl1ke nodigt je uit om te komen kijken naar BALBALLOONA!
Op dinsdag 14 oktober tijdens de presentatiedag in @theaterwalhalla zie je drie dansers en een berg ballonnen die samen een kleurrijke reis maken vol beweging, humor en emotie. 🎈✨
Een vrolijke, speelse voorstelling die jong én oud betovert. Mis dit dansfeest niet en meld je aan via onze website!

#presentatiedag #jeugdtheater #dans #balballoona #kleur #jeugdtheater
...

8 0

Vol avontuur! 🤸‍♂️ Het thema van de Kinderboekenweek 2025 nodigt uit tot fantasie, spanning en ontdekkingen. Voor de kleinsten is er Vleertje Muis Voorleesavonturen (3+), en voor de stoere avonturiers De T-Rex Tirade (6+)! 🌟 Bekijk ons volledige aanbod op de website.

#kinderboekenweek #volavontuur #avontuurlijktheater #jeugdtheater
...

4 0

Als je de boel maar draait, kantelt, versnelt, vertraagt, in meerdere stukken breekt, husselt en weer aan elkaar vastlijmt, ontstaat er iets nieuws. En iets nieuws is de basis van het leven. En de basis van het leven is een beat. Een beat plus recyclen is hiphop. Dus hiphop is het leven.📻🎶
In De Hermannen Non-stop Hip-hop RAP-a-ratieshop, proberen @de_hermannen het beste te maken van hun nieuwe en vreemde situatie. Een bonte verzameling personages passeert de revue, allemaal op zoek naar een thuis. Perfect voor de middenzaal en het hele gezin!

#impresariaat #jeugdtheater #cultuuredcatie #nieuw #middenzaal
...

1 0

@jasperzelf nodigt jullie uit! 🎶
Op dinsdag 14 oktober is het zover: de Presentatiedag in @theaterwalhalla. Een dag boordevol avontuurlijke en inspirerende voorstellingen!
Meld je snel aan via onze website en laat je verrassen door ons sprankelende aanbod… een legend als Jasper Smit wil je natuurlijk niet missen!🎉

#presentatiedag #theater #jeugdtheater #inspiratie
...

9 1